Plak Dostuyuz'u sizlerle beraber hayata geçiriyoruz!

Plak Dostuyuz Kapılarını Plak Dostlarına Açıyor!

Plak koleksiyonunuza baktığınızda mutlu oluyorsanız ya da bir plak koleksiyonuna sahip olma hayaliniz varsa lütfen aramıza katılın.

Biz de yeni bir plak almadan önce sahip olduğumuz plakların listesine ve plakların durumuna en kısa sürede ulaşmak  istiyoruz ki bu ilgilendiğimiz plağı alıp almama konusunda bir karar verelim. Hangi plaksever sahip olduğu bir plağın daha iyi durumda olan bir kopyasını bulduğunda onu alıp, elindekini başka bir plaksevere vermek istemez ki. Bunun için plak veri bankası hem tüm plakları içermeli hem de sahip olduğumuz plakların kaydını kolay bir şekilde tutabilmeliydi. 

Yurtdışında bu amaçla kullanabileceğimiz platformlar yok mu? Elbette var ama her para odaklı sistemde olduğu gibi bu uygulamalar da hormonlu bir şekilde büyümüş ve hizmet ettiği plaksever grubunun asıl amacından uzaklaşıp, işin ruhunu kaybetmeye başlamış bir hale dönüşmüş durumdalar. Ayrıca hepimiz Türkçe plakların bilgilerinin bozuk bir İngilizce ile yazılmasından, yine Türkçe plakların ve sanatçılarımızın bilgi güncellemesine bir türlü sıra gelmemesinden bıkmadık mı?

Şimdi kurulamaz denilen bu sistemi sizinle beraber kuruyoruz! Yapılamaz denileni, her birimizin bu işe gönülden destek vermesi sayesinde yapıyoruz. Türkçe plaklar hak ettikleri saygıya kavuşuyor çünkü biz plaklarımıza sanki o plakların sahibi sanatçılar karşımızdaymış gibi davranan, bakıp koruyan plakseverleriz. 

Çünkü bizler PLAK DOSTUYUZ!